Om Lolland-Falsters Stift
Gudstjenestelisten

Gudstjenestelisten

Her kan du få en oversigt over den kommende måneds gudstjenester i Lolland-Falsters Stift. Hvis du har spørgsmål til gudstjenestelisten, kan du kontakte presse- og kommunikationsmedarbejder Inge Haandsbæk Vestergaard på inej@km.dk

December 2019


 

Tirsdag den 10. december

     Fuglse Kirke 19:00 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Kettinge Kirke 12:30 Jim Christiansen.

      Kettinge Kirke 18:00 Jim Christiansen.

      Nysted Kirke 09:00 Ida Støckel Rolle.

      Sakskøbing Kirke 14:00 .

      Sankt Nikolai Kirke 10:00 Janne Christine Funch Svensson.

      Sundkirken 17:45 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Vantore Kirke 19:00 Ida Støckel Rolle.

      Vålse Kirke 17:00 Eva Birgitta Heyn.

 

 

Onsdag den 11. december

      Bandholm Kirke 15:00 Jeanette Strømsted Braun.

      Horslunde Kirke 10:00 Lizet Jane Wendt.

      Kettinge Kirke 16:30 Jim Christiansen.

      Kildebo 13:30 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Klosterkirken 09:30 Jannie Edelberg Nielsen.

      Klosterkirken 10:30 Jannie Edelberg Nielsen.

      Maribo Domkirke 19:00 Anne Louise Lindström Hanson.

      Nordre Kirke 17:00 Lill Arendt Hemmingsen.

      Nordre Kirke 08:15 Lill Arendt Hemmingsen.

      Rødbyhavn Kirke 14:00 Marianne Eilskov Hansen.

      Rønnebærparken 10:30 Henrik Gade Jensen.

      Sankt Nikolai Kirke 09:00 Jesper Vigant.

      Slemminge Kirke 13:30 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Ældrecenter Rønnebærparken 10:30 Henrik Gade Jensen.

 

Torsdag den 12. december

      Horslunde Kirke 09:30 Lizet Jane Wendt.

      Kettinge Kirke 10:00 Jim Christiansen.

      Kettinge Kirke 18:00 Jim Christiansen.

      Lille Løjtofte Kirke 19:00 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Sundkirken 09:30 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Væggerløse Kirke 14:00 Anders Martin Lauritsen.

 

Fredag den 13. december

      Ny Strandbo 13:00 Søren Winther Nielsen.

      Stormarkskirken 16:30 Christian Hyttel.

 

Lørdag den 14. december

      Væggerløse Kirke 11:00 Anders Martin Lauritsen.

 

Søndag den 15. december

      Avnede Kirke 09:30 Rebekka Kristensen.

      Bandholm Kirke 19:00 Jeanette Strømsted Braun.

      Branderslev Kirke 16:00 Janne Christine Funch Svensson.

      Eskilstrup Kirke 09:30 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Falkerslev Kirke 09:30 Mette Marie Trankjær.

      Fejø Kirke 16:00 Elin Birgitte Olsen Rasmussen.

      Fjelde Kirke 10:30 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Gedesby Kirke 19:00 Benedikte Knudsen.

      Græshave Kirke 09:30 Henrik Gade Jensen.

      Gyldenbjerg Kirke 11:00 Eva Birgitta Heyn.

      Herritslev Kirke 09:30 Stine Rugaard Sylvest.

      Horbelev Kirke 11:00 Mette Marie Trankjær.

      Hunseby Kirke 10:00 Gitte Sylvest Larsen.

      Idestrup Kirke 10:00 Benedikte Knudsen.

      Kettinge Kirke 14:00 Jim Christiansen.

      Klosterkirken 10:00 John Andersen.

      Krønge Kirke 10:30 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Købelev Kirke 14:00 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Lindeskovkirken 19:30 Bjørn Krohn.

      Majbølle Kirke 09:00 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Maribo Domkirke 10:00 Per Møller.

      Nebbelunde Kirke 11:00 Lene Bruun-Kristensen.

      Nordre Kirke 10:00 Kathrine Asklund Brorsen.

      Nysted Kirke 11:00 Ida Støckel Rolle.

      Nøbbet Kirke 10:30 Lizet Jane wendt.

      Nørre Alslev Kirke 19:00 Marianne Wagner.

      Nørre Ørslev Kirke 11:00 Tom Friis.

      Radsted Kirke 19:00 Johannes Olav Kruse Kristensen.

      Ryde Kirke 16:00 Kasper Michael Høyer.

      Rødby Kirke 16:00 Hanne Lund.

      Rødbyhavn Kirke 10:00 Dan Kofoed Månsson.

      Sakskøbing Kirke 16:00 Hanne Margrethe Tougaard.

      Sakskøbing Kirke 11:00 Marie-Louise Bork Winther.

      Sankt Nikolai Kirke 10:30 Jesper Vigant.

      Skørringe Kirke 10:30 Jesper Bacher.

      Stadager Kirke 09:30 Eva Birgitta Heyn.

      Stubbekøbing Kirke 16:00 Jacob Nørgaard Scheving

      Sundkirken 09:00 Christina Birgitte Mielcke.

      Sønder Kirkeby Kirke 14:00 Tom Friis.

      Tillitse Kirke 19:00 Henrik Gade Jensen.

      Tingsted Kirke 19:30 Jeppe Sørensen.

      Tirsted Kirke 15:30 Julekrybbespil

      Toreby Kirke 10:30 Christina Birgitte Mielcke.

      Torkilstrup Kirke 10:00 Marianne Wagner.

      Vesterborg Kirke 10:30 Kasper Michael Høyer.

      Væggerløse Kirke 10:00 Marlene Ringgaard Lorensen.

      Ønslev Kirke 11:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Østofte Kirke 10:00 Lisa Johsi

      Aastrup Kirke 10:00 Jacob Nørgaard Scheving.

 

Tirsdag den 17. december

      Lindeskovkirken 13:30 Bjørn Ohlendorff Krohn.

      Sundkirken 10:30 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Toreby Kirke 10:00 Christina Birgitte Mielcke.

 

Onsdag den 18. december

      Doktorparken 14:20 Hanne Margrethe Tougaard.

      Døllefjelde Kirke 19:00 Stine Rugaard Sylvest.

      Eskilstrup Kirke 10:30 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Horbelev Kirke 19:00 Mette Marie Trankjær.

      Klosterkirken 17:30 Kathrine Asklund Brorsen.

      Nysted Kirke 08:30 Ida Støckel Rolle.

      Nysted Kirke 09:15 Ida Støckel Rolle.

      Nysted Kirke 10:00 Ida Støckel Rolle.

      Sankt Nikolai Kirke 09:00 Jesper Vigant.

      Sundkirken 09:30 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

 

 

Torsdag den 19. december

      Birket kirke 10:00 Pia Lene Pape.

      Nysted Kirke 17:00 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Rødby Kirke 09:15 Hanne Lund.

      Rødby Kirke 10:00 Hanne Lund.

      Sakskøbing Kirke 09:10 Hanne Margrethe Tougaard.

      Sakskøbing Kirke 10:00 Hanne Margrethe Tougaard.

      Sakskøbing Kirke 08:20 Hanne Margrethe Tougaard.

      Slemminge Kirke 10:00 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Sundkirken 09:00 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Væggerløse Kirke 09:45 Anders Martin Lauritsen.

      Væggerløse Kirke 08:45 Anders Martin Lauritsen.

 

Fredag den 20. december

      Gloslunde Kirke 09:30 Henrik Gade Jensen.

      Horslunde Kirke 10:00 Lizet Jane Wendt.

      Horslunde Kirke 11:30 Lizet Jane Wendt.

      Maribo Domkirke 11:00 Per Møller.

      Rødby Kirke 09:00 Lene Bruun-Kristensen.

      Rødby Kirke 10:00 Lene Bruun-Kristensen.

      Øster Ulslev Kirke 09:30 Stine Rugaard Sylvest.

 

 

Søndag den 22. december

      Engestofte Kirke 09:00 Finn Dyrhagen.

      Eskilstrup Kirke 11:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Gedser Kirke 16:00 Søren Winther Nielsen.

      Gloslunde Kirke 14:00 Henrik Gade Jensen.

      Graverhuset 14:00 Marianne Wagner.

      Gundslev Kirke 10:00 Nina Morthorst.

      Halsted Kirke 09:30 Ole Opstrup.

      Hillested Kirke 09:00 Jesper Bacher.

      Horbelev Kirke 09:30 Anna Sloth Jørgensen.

      Hunseby Kirke 19:00 Gitte Sylvest Larsen.

      Idestrup Kirke 09:00 Anders Martin Lauritsen.

      Kettinge Kirke 14:00 Jim Christiansen.

      Kippinge Kirke 11:00 Eva Birgitta Heyn.

      Klosterkirken 19:30 Jannie Edelberg Nielsen.

      Lindeskovkirken 10:00 Thomas Søvndal.

     Majbølle Kirke 10:30 Finn Dyrhagen.

      Maribo Domkirke 10:00 Anne Louise Lindström Hanson.

      Nebbelunde kirke 11:00 Hanne Lund.

     Nordre Kirke 10:00 Kathrine Asklund Brorsen.

      Nysted Kirke 16:00 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Nørre Vedby Kirke 09:30 Eva Birgitta Heyn.

      Nørre Ørslev Kirke 14:00 Tom Friis.

      Rødby Kirke 14:00 Hanne Lund.

      Rødbyhavn Kirke 09:00 Anders Christensen Blichfeldt.

      Sakskøbing Kirke 10:30 Lisbeth Lumby.

     Sankt Nikolai Kirke 10:30 Lars Mynster.

      Stormarkskirken 10:00 Jesper Vigant.

      Sundkirken 10:00 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Systofte Kirke 11:00 Tom Friis.

      Tingsted Kirke 10:00 Jeppe Sørensen.

      Tirsted Kirke 10:30 Jesper Bacher.

      Toreby Kirke 10:30 Christina Birgitte Mielcke.

      Tårs Kirke 09:00 Bendicht Mader.

      Vester Ulslev Kirke 10:00 Stine Rugaard Sylvest.

      Væggerløse Kirke 10:30 Anders Martin Lauritsen.

      Østofte Kirke 16:00 Hans Maaløe

      Aastrup Kirke 10:00 Jens Dag Lose.

 

Mandag den 23. december

      Kildebo 13:30 Lisbeth Lumby.

      Rønnebærparken 15:00 Henrik Gade Jensen.

      Ældrecenter Rønnebærparken 15:00 Henrik Gade Jensen.

 

 

Tirsdag den 24. december

      Arninge Kirke 13:00 Beth Marie Larsen Hagemann.

      Avnede Kirke 14:30 Ole Opstrup.

      Bandholm Kirke 16:00 Jeanette Strømsted Braun.

      Birket kirke 14:30 Pia Lene Pape.

      Branderslev Kirke 14:30 Janne Christine Funch Svensson.

      Brarup Kirke 15:00 Dorte Hedegaard.

      Bregninge Kirke 14:30 Jim Christiansen.

      Dannemare Kirke 14:00 Henrik Gade Jensen.

      Eskilstrup Kirke 15:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Eskilstrup Kirke 14:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Falkerslev Kirke 14:00 Mette Marie Trankjær.

      Fejø Kirke 13:30 Elin Birgitte Olsen Rasmussen.

      Fuglse Kirke 14:30 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Gedesby Kirke 15:15 Søren Winther Nielsen.

      Gedser Kirke 16:30 Søren Winther Nielsen.

      Gloslunde Kirke 16:30 Henrik Gade Jensen.

      Godsted Kirke 13:30 Stine Rugaard Sylvest.

      Græshave Kirke 11:00 Henrik Gade Jensen.

      Gundslev Kirke 14:30 Nina Morthorst.

      Gyldenbjerg Kirke 11:00 Dorte Hedegaard.

     Halsted Kirke 16:00 Ole Opstrup.

      Herritslev Kirke 14:45 Stine Rugaard Sylvest.

      Hillested Kirke 14:30 Jesper Bacher.

      Horbelev Kirke 16:00 Mette Marie Trankjær.

      Horslunde Kirke 15:15 Lizet Jane Wendt.

      Hunseby Kirke 12:30 Gitte Sylvest Larsen.

      Hunseby Kirke 14:30 Gitte Sylvest Larsen.

      Idestrup Kirke 14:30 Benedikte Knudsen.

      Idestrup Kirke 16:00 Benedikte Knudsen.

      Kettinge Kirke 16:00 Jim Christiansen.

      Kettinge Kirke 13:00 Jim Christiansen.

      Klosterkirken 23:30 Jannie Edelberg Nielsen.

      Klosterkirken 14:00 John Andersen.

      Klosterkirken 15:30 John Andersen.

      Klosterkirken 10:00 Jannie Edelberg Nielsen.

      Klosterkirken 11:00 Jannie Edelberg Nielsen.

      Købelev Kirke 16:00 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Landet Kirke 15:00 Kasper Michael Høyer.

     Lille Løjtofte Kirke 10:00 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Lillebrænde Kirke 13:00 Nina Morthorst.

      Lindeskovkirken 14:00 Bjørn Krohn.

      Lindeskovkirken 16:00 Bjørn Krohn.

      Maglebrænde Kirke 15:00 Jacob Nørgaard Scheving

      Majbølle Kirke 16:00 Finn Dyrhagen.

      Maribo Domkirke 14:00 Anne Birgitte Reiter

      Maribo Domkirke 16:00 Per Møller.

      Musse Kirke 16:00 Stine Rugaard Sylvest.

      Nebbelunde Kirke 14:30 Hanne Lund .

     Nebbelunde Kirke 13:00 Hanne Lund .

      Nordlunde Kirke 14:00 Lizet Jane Wendt.

      Nordre Kirke 14:00 Lill Arendt Hemmingsen.

      Nordre Kirke 15:30 Lill Arendt Hemmingsen.

      Nysted Kirke 15:30 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Nøbbet Kirke 16:30 Lizet Jane wendt.

      Nørre Alslev Kirke 13:00 Marianne Wagner.

      Nørre Alslev Kirke 14:30 Marianne Wagner.

      Nørre Alslev Kirke 16:00 Marianne Wagner.

      Nørre Vedby Kirke 13:30 Dorte Hedegaard.

      Nørre Ørslev Kirke 14:00 Tom Friis.

      Radsted Kirke 16:00 Johannes Olav Kruse Kristensen.

      Ryde Kirke 13:30 Kasper Michael Høyer.

      Rødby Kirke 16:00 Hanne Lund.

      Rødbyhavn Kirke 14:00 Marianne Eilskov Hansen.

      Sakskøbing Kirke 13:30 Lisbeth Lumby.

      Sakskøbing Kirke 14:45 Lisbeth Lumby.

      Sakskøbing Kirke 16:00 Lisbeth Lumby.

      Sankt Nikolai Kirke 14:00 Jesper Vigant.

      Sankt Nikolai Kirke 16:00 Jesper Vigant.

      Skelby Kirke 14:00 Søren Winther Nielsen.

      Skørringe Kirke 16:00 Peter Moesgaard.

      Slemminge Kirke 16:00 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Stadager Kirke 13:00 Eva Birgitta Heyn.

      Stormarkskirken 16:00 Christian Hyttel.

      Stormarkskirken 14:00 Christian Hyttel.

      Strandkirken 11:30 Dan K. Månsson.

      Strandkirken 13:00 Dan K. Månsson.

      Strandkirken 10:00 Dan K. Månsson.

      Stubbekøbing Kirke 16:30 Jacob Nørgaard Scheving

      Sundkirken 15:30 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Sundkirken 14:00 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Systofte Kirke 16:30 Tom Friis.

      Sønder Kirkeby Kirke 15:15 Tom Friis.

      Tillitse Kirke 15:15 Henrik Gade Jensen.

      Tingsted Kirke 13:00 Jeppe Sørensen.

      Tingsted Kirke 16:00 Jeppe Sørensen.

      Tingsted Kirke 14:30 Jeppe Sørensen.

      Tirsted Kirke 14:30 Ebbe Blockmann.

      Toreby Kirke 14:30 Christina Birgitte Mielcke.

      Toreby Kirke 16:00 Christina Birgitte Mielcke.

      Torkilstrup Kirke 16:00 Nina Morthorst.

      Tågerup Kirke 13:00 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Tårs Kirke 14:30 Bendicht Mader.

      Utterslev Kirke 14:45 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Vantore Kirke 14:00 Ida Støckel Rolle.

      Vejleby Kirke 16:00 Jesper Bacher.

      Vestenskov Kirke 14:30 Beth Marie Larsen Hagemann.

      Vesterborg Kirke 16:30 Kasper Michael Høyer.

      Vigsnæs Kirke 13:00 Finn Dyrhagen.

      Vindeby Kirke 13:30 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Væggerløse Kirke 15:30 Anders Martin Lauritsen.

      Væggerløse Kirke 23:30 Anders Martin Lauritsen.

     Væggerløse Kirke 14:00 Anders Martin Lauritsen.

      Våbensted Kirke 13:00 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Vålse Kirke 14:30 Eva Birgitta Heyn.

      Ønslev Kirke 16:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Østofte Kirke 14:00 Hans Maaløe

      Aastrup Kirke 16:00 Jens Dag Lose.

 

Onsdag den 25. december

      Avnede Kirke 09:30 Ole Opstrup.

      Bandholm Kirke 10:00 Jeanette Strømsted Braun.

      Birket kirke 10:00 Pia Lene Pape.

      Dannemare Kirke 11:00 Henrik Gade Jensen.

      Døllefjelde Kirke 09:30 Stine Rugaard Sylvest.

      Eskilstrup Kirke 10:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Falkerslev Kirke 09:30 Mette Marie Trankjær.

      Fejø Kirke 10:30 Elin Birgitte Olsen Rasmussen.

      Fjelde Kirke 10:30 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Gedser Kirke 10:30 Søren Winther Nielsen.

      Horbelev Kirke 10:30 Mette Marie Trankjær.

      Hunseby Kirke 19:00 Gitte Sylvest Larsen.

      Idestrup Kirke 10:00 Benedikte Knudsen.

      Kettinge Kirke 11:00 Jim Christiansen.

      Klosterkirken 10:00 John Andersen.

      Krønge Kirke 09:00 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Købelev Kirke 09:30 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Lindeskovkirken 10:00 Bjørn Krohn.

      Majbølle Kirke 10:30 Finn Dyrhagen.

      Maribo Domkirke 10:00 biskop Marianne Gaarden.

      Nebbelunde kirke 11:00 Hanne Lund.

     Nordlunde Kirke 10:30 Lizet Jane Wendt.

      Nordre Kirke 11:00 Lill Arendt Hemmingsen.

      Nysted Kirke 10:30 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Nørre Alslev Kirke 10:00 Marianne Wagner.

      Nørre Vedby Kirke 11:00 Eva Birgitta Heyn.

      Radsted Kirke 10:30 Johannes Olav Kruse Kristensen.

      Ryde Kirke 10:30 Kasper Michael Høyer.

      Rødby Kirke 09:30 Hanne Lund.

      Rødbyhavn Kirke 10:00 Marianne Eilskov Hansen.

      Sakskøbing Kirke 10:30 Hanne Margrethe Tougaard.

      Sankt Nikolai Kirke 10:30 Lars Mynster.

      Skørringe Kirke 10:30 Jesper Bacher.

      Stormarkskirken 10:00 Christian Hyttel.

      Sundkirken 10:00 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Systofte Kirke 11:00 Tom Friis.

      Sønder Kirkeby Kirke 14:00 Tom Friis.

      Tingsted Kirke 11:00 Jeppe Sørensen.

      Toreby Kirke 10:30 Christina Birgitte Mielcke.

      Tårs Kirke 14:00 Margrethe Horstmann.

      Utterslev Kirke 10:30 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Vesterborg Kirke 19:00 Kasper Michael Høyer.

      Væggerløse Kirke 11:00 Anders Martin Lauritsen.

      Vålse Kirke 09:30 Eva Birgitta Heyn.

      Ønslev Kirke 11:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Øster Ulslev Kirke 11:00 Stine Rugaard Sylvest.

      Østofte Kirke 11:00 Hans Maaløe

      Aastrup Kirke 10:00 Jens Dag Lose.

 

Torsdag den 26. december

      Brarup Kirke 11:00 Dorte Hedegaard.

      Engestofte Kirke 10:30 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Gloslunde Kirke 11:00 Henrik Gade Jensen.

      Gyldenbjerg Kirke 09:30 Eva Birgitta Heyn.

      Halsted Kirke 09:30 Rebekka Kristensen.

      Herritslev Kirke 11:00 Stine Rugaard Sylvest.

      Horbelev Kirke 09:30 Anna Sloth Jørgensen.

      Hunseby Kirke 10:00 Gitte Sylvest Larsen.

      Idestrup Kirke 11:00 Anders Martin Lauritsen.

      Kettinge Kirke 09:00 Jim Christiansen.

      Klosterkirken 10:00 Jannie Edelberg Nielsen.

      Landet Kirke 10:30 Kasper Michael Høyer.

      Lindeskovkirken 19:30 Bjørn Krohn.

      Majbølle Kirke 09:00 Kenneth Bjørnholt Jacobsen.

      Maribo Domkirke 10:00 Anne Louise Lindström Hanson.

     Nordre Kirke 10:00 Lill Arendt Hemmingsen.

      Nysted Kirke 10:30 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Nøbbet Kirke 10:30 Lizet Jane wendt.

      Nørre Alslev Kirke 10:00 Marianne Wagner.

      Nørre Ørslev Kirke 11:00 Tom Friis.

      Radsted Kirke 10:30 Johannes Olav Kruse Kristensen.

      Rødby Kirke 09:30 Lene Bruun-Kristensen.

      Rødbyhavn Kirke 10:00 Marianne Eilskov Hansen.

      Sakskøbing Kirke 10:30 Lisbeth Lumby.

      Sankt Nikolai Kirke 10:30 Bjarne Abildtrup Madsen.

      Skelby Kirke 10:30 Søren Winther Nielsen.

      Stormarkskirken 10:00 Christian Hyttel.

      Sundkirken 10:00 Hanne Elmgaard Lundsgaard.

      Tingsted Kirke 10:00 Jeppe Sørensen.

      Tirsted Kirke 10:30 Jesper Bacher.

      Toreby Kirke 10:30 Christina Birgitte Mielcke.

      Torslunde Kirke 10:30 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Tågerup Kirke 09:00 Anne-Lene Nielsen Frederickson.

      Vestenskov Kirke 11:00 Beth Marie Larsen Hagemann.

      Vester Ulslev Kirke 09:30 Stine Rugaard Sylvest.

      Vindeby Kirke 19:00 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Væggerløse Kirke 09:30 Anders Martin Lauritsen.

      Ønslev Kirke 11:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Østofte Kirke 9:30 Hans Maaløe

      Aastrup Kirke 10:00 Jens Dag Lose.

 

Søndag den 29. december

      Avnede Kirke 09:30 Ole Opstrup.

      Eskilstrup Kirke 10:00 Torben Elmbæk Jørgensen.

      Falkerslev Kirke 10:30 Mette Marie Trankjær.

      Gedesby Kirke 10:30 Søren Winther Nielsen.

      Hillested Kirke 10:30 Jesper Bacher.

      Hunseby Kirke 10:00 Gitte Sylvest Larsen.

      Idestrup Kirke 11:00 Benedikte Knudsen.

      Kettinge Kirke 10:00 Jim Christiansen.

      Klosterkirken 10:00 John Andersen.

      Krønge Kirke 14:00 Marianne Eilskov Hansen.

      Købelev Kirke 19:00 Susanne Oxholm Bay Jacobsen.

      Lindeskovkirken 10:00 Thomas Søvndal.

     Maribo Domkirke 10:00 Anne Birgitte Reiter.

      Musse Kirke 14:00 Stine Rugaard Sylvest.

      Nebbelunde kirke 11:00 Lene Bruun-Kristensen.

     Nordre Kirke 10:00 Jannie Edelberg Nielsen.

      Nysted Kirke 10:30 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Nørre Alslev Kirke 10:00 Nina Morthorst.

      Radsted Kirke 10:30 Bendicht Mader.

      Rødby Kirke 09:30 Lene Bruun-Kristensen.

      Rødbyhavn Kirke 10:00 Marianne Eilskov Hansen.

      Sakskøbing Kirke 10:30 Hanne Margrethe Tougaard.

      Sankt Nikolai Kirke 10:30 Lars Mynster.

      Stadager Kirke 11:00 Eva Birgitta Heyn.

      Sundkirken 09:00 Christina Birgitte Mielcke.

      Sønder Kirkeby Kirke 11:00 Tom Friis.

      Tingsted Kirke 14:00 Tom Friis.

     Toreby Kirke 10:30 Christina Birgitte Mielcke.

      Vejleby Kirke 09:00 Jesper Bacher.

      Vigsnæs Kirke 10:30 Finn Dyrhagen.

      Væggerløse Kirke 09:30 Benedikte Knudsen.

      Våbensted Kirke 09:00 Finn Dyrhagen.

      Østofte Kirke 10:00 Lisa Johsi

      Aastrup Kirke 10:00 Jens Dag Lose.

 

Tirsdag den 31. december

      Bandholm Kirke 15:00 Jeanette Strømsted Braun.

      Branderslev Kirke 13:00 Janne Christine Funch Svensson.

      Kippinge Kirke 11:00 Eva Birgitta Heyn.

      Lillebrænde Kirke 14:00 Nina Morthorst.

      Nysted Kirke 14:00 Sp. Ida Støckel Rolle.

      Nørre Alslev Kirke 15:00 Marianne Wagner.